Патентний
повірений
реєстрація та патентування в Україні, Росії.
02225, Україна, м.Київ, вул.Каштанова,14-Б, 23.
 
Тел. +38 067 596 66 03
Моб. +38 067 952 49 02
 
Skype: patentoclub
/067/ 952-49-02, /044/ 515-82-27

Реєстрація доменів або як зареєструвати домен ua

    Інтернет перетворився на щоденний засіб передачі інформації через web-сайти. У сучасний час в Інтернеті за умовчанням діє правило: хто перший встиг зареєструвати домен під web-сайт, той є його власником. Оскільки з кожним днем сайтів в Інтернеті стає все більше, то попит на реєстрація доменів зростає. Вміння правильно вибрати домен та знання правил реєстрацію доменів дозволяює суттєво скоротити час та зробити правильний вибір.
 
    У сучасний час існує широкий вибір доменів: "домен.com.ua", "домен.kiev.ua", "домен.nеt.ua", "домен.org", "домен.net", "домен.com", "домен.ua", "домен.ru".

    З них особливий інтерес представляють домени виду: "домен.ua", "домен.ru". Саме про один з них піде далі мова, а саме, про "домен.ua".
 
    Спочатку розберемося чим відрізняється "домен.ua" від інших розширень, наприклад, "домен.com.ua" або "домен.kiev.ua"? Відповідь побудуємо на паралелі між їздою на автомобілях марки "Мерседес" та "Жигулі". Так от користувачам Інтернету "домен.ua" говорить про Вашу солідность та імідж (це те ж саме начебто Ви їздите на автомобілі "Мерседес").
 
  Далі по тексту для порівняння будемо використовувати "домен.kiev.ua". На відміну від правил реєстрації "домен.kiev.ua", для реєстрації "домен.ua" необхідно підтвердження того, що Ви є власником торгової марки "ДОМЕН".
 
    Підтвердженням право власності на торговельну марку "ДОМЕН" є отримане:
         1. свідоцтво на зареєстровану торгову марку в Патентному відомстві України (Укрпатент);
        2. або міжнародний сертифікат, який видається згідно з Мадридською системою в Женеві, у якому вказана Україна.
      
      Як відомо, торгову марку можна зареєструвати за певними класами (умовно назвемо ці класи  сфери діяльності). Тому торгова марка зареєстрована для сфери діяльності з будівництва не заважає іншій зареєстрованій торговій марці, але вже за іншою сферою діяльності - виробництва одягу.
    
    Практика показує, що реєстрація доменів часом викликає зіткнення інтересів двох (або декількох) власників торгових марок. Колізія при реєстрації "домен.ua" виникає в тому випадку, коли Власники двох однакових торгових марок (один з них має торгову марку "ДОМЕН" для будівництва, а інший для - виробництва одягу), бажають одночасно зареєструвати "домен.ua".
 
    А тут аналогічно як і при реєстрації торгової марки в Патентному відомстві вступає правило зони. UA:
    -Хто перший встиг зареєструвати в Інтернеті "домен.ua" під web-сайт, той і буде його власником.
 
    Тому продумані кроки в політиці підприємства дозволяють встигнути першим:
        - зареєструвати торгову марку;
        - зареєструвати "домен.ua".
   і тим самим уникнути багатьох проблем.
       
    Зареєстроване ім'я в зоні ua безперечно показуває іншим користувачам, що компанія цінує свій імідж. А така компанія завжди привертає увагу споживачів та тим самим збільшує привабливість, впізнаваність, запам'ятовуваність виробленої продукції компанії серед інших.
        
    Таким чином, аналогічно торговим маркам, домени можна віднести до засобів індивідуалізації підприємств. Але дане порівняння має відносний характер: оскільки територіальні обмеження, які береться до уваги при реєстрації торгових марок не збігаються з реєстрацією доменів (web-сайт, розміщений в Інтернеті, бачать користувачі багатьох країн). Більш докладно  про обмеження товарного знака (торгової марки).
 
    Інтернет не має кордонів на відміну від кордонів сучасного права прописаних законодавством для торгових марок. Зокрема, норми законів (для торгових марок) чітко обумовлюють кількість власників, території країн, права, механізм захисту від неправомірного використання і т.п.
 
    На жаль, в сучасний час можна однозначно стверджувати, що правові норми щодо охорони та захисту об'єктів інтелектуальної власності часто відстають від передових технологій.
 
P.S. Ми допомогли зареєструвати торгові марки, які також в подальшому слугували для реєстрації доменів в зоні. UA: voronin.ua; medicus.ua; doma.ua; alef.ua; lp.ua; zolotaja-amfora.ua; klinkov.ua і багато інших.
 
Сніжана Бондаренко
помічник
патентного повіреного
© 2024 Інформаційний зміст - Пономарьов О.І.   Розробка сайту 2x3